Jedním tahem

       64.budova bývalého výrobního areálu firmy Baťa ve Zlíně. Okolní budovy stále doprovází syčení páry a čilý pohyb paletových vozíků, to vše v dochozí vzdálenosti pěti minut od centra města. Dnes však jde pouze o zlomek aktivit kdysi nejproduktivnější továrny obuvi na světě. Rozsáhlý areál s úžasnou historií kterou místo sálá dodnes, dnes hledá svou novou roli, mění se a integruje do centra města. Vznikají zde kancelářské prostory, obchodní jednotky a také byty.

       Zadáním investora bylo vytvořit současné kulturní prostor. K tomu nám svěřil prostor o rozměru 12x18m, výškou stropu přes čtyři metry a devět oken o rozměrech 2,5 x 4,2m. S ambicí pořádat výstavy, koncerty a různá společenská setkání, je navržena rozvolněná “plovoucí” dispozice, takže lze vytvářet různorodé prostory dle aktuálních potřeb. Tento dynamický model tak zapadá do okolního prostředí výroby, kde se vše neustále vyvíjí a zůstává v pohybu. Tato myšlenka se prolíná celým projektem až po návrh nábytku. Do volného prostoru umisťujeme pouze menší objemy nutného zázemí, udržujeme tak čitelný odstup, necháváme vyniknout velkorysost stávající architektury. Dominantní pozice mobilního baru ve středu dispozice v běžném denním provozu přirozeně člení prostor a soustřeďuje ohnisko divadelní scény. V případě potřeby je možno bar přemístit na stranu a ponechat uprostřed volnou plochu - stage.

       Jako hlavní stavební prvek architekrury sedacího nábytku a kvetináčů byla zvolena plastová přepravka. Ta se vyrábí ve velmi širokém spektru rozměrových variant. Tento modulární stavebnicový systém ve stylu “lega” nám umožnil vytvářet široké, úzké, vysoké, nízké a nekonečně dlouhé lavice a stoly, vysoké květináče, nízké truhlíky a misky na kaktusy. Tyto sestavy pak doplňujeme židlemi, které jsou taktéž navrženy na míru pro tento projekt. Postupně jsme přepravky zapojili v celém projektu včetně organizace vybavení baru a kuchyně. 

         Materialita interiéru je komponována ze tří základních prvků. Na pozadí šedých odstínů betonu, stěn a plastových přepravek září voskově sametové dřevo v podobě březového masivu a březové překližky kontrastující s rozmanitými odstíny listové zeleně.

Klient / 

Soukromá osoba

 

Rok / 

2019