top of page

Jedním tahem

       64.budova bývalého výrobního areálu firmy Baťa ve Zlíně. Okolní budovy stále doprovází syčení páry a čilý pohyb paletových vozíků, to vše ve vzdálenosti pěti minut od centra města. Rozsáhlý areál s úžasnou historií kterou místo sálá dodnes, dnes hledá svou novou roli, mění se a integruje do centra města. Vznikají zde kancelářské prostory, obchodní jednotky a také byty.

       Prosvětlený prostor kavárny má možnost tiše pozorovat dění kolem sebe. Ambicí investora bylo pořádat výstavy, koncerty a různá společenská setkání, snažili jsme se tedy prostor co nejméně zastavět a umožnit  tak jeho všestrané využití. Tato myšlenka se prolíná celým projektem až po návrh nábytku. Do volného prostoru umisťujeme pouze menší objemy nutného zázemí, udržujeme tak čitelný odstup, necháváme vyniknout velkorysost stávající architektury. Dominantní pozice  baru ve středu dispozice v běžném denním provozu přirozeně člení prostor. V případě potřeby je možno bar přemístit na stranu a ponechat uprostřed volnou plochu - stage.

       Jako hlavní stavební prvek architekrury sedacího nábytku a kvetináčů byla zvolena plastová přepravka. Ta se vyrábí ve velmi širokém spektru rozměrových variant. Tento modulární stavebnicový systém ve stylu “lega” nám umožnil vytvářet široké, úzké, vysoké, nízké a nekonečně dlouhé lavice a stoly, vysoké květináče, nízké truhlíky a misky na kaktusy. Tyto sestavy pak doplňujeme židlemi, které jsou taktéž navrženy na míru pro tento projekt. Postupně jsme přepravky zapojili v celém projektu včetně organizace vybavení baru a kuchyně. 

         Interiéru je komponován převážně ze tří základních materiálu. Na pozadí šedých odstínů betonu, stěn a plastových přepravek září voskově sametové dřevo v podobě březového masivu a březové překližky kontrastující s rozmanitými odstíny listové zeleně.

Klient / 

Soukromá osoba

 

Rok / 

2019

bottom of page